Zapraszamy ponownie do naszego salonu. Otwieramy 18.05.2020r. Prosimy o rezerwację telefoniczną. Nowe zasady obowiązujące w salonie w związku z zagrożeniem epidemicznym znajdziecie Państwo na naszej stronie lub na FB.

Plasma Complex – komórki macierzyste

Innowacyjny zabieg Plasma Comlex – komórki macierzyste – polega na pozyskaniu z krwi pacjenta dwóch frakcji fibryny i wykorzystaniu ich do regeneracji oraz odmłodzenia skóry. Komórki macierzyste są podawane śródskórnie, poprzez ostrzykiwanie wybranego obszaru i metodą głębokiej mezoterapii. Odwirowana z krwi własnej pacjenta fibryna strukturalna odpowiada za tworzenie tymczasowego stelaża dla nowo powstającej tkanki skóry. Druga frakcja, fibryna komórkowa, odpowiada za dostarczanie komórek niezbędnych do odbudowy tkanki. Rezultatem zabiegu jest synteza kolagenu i białek strukturalnych, w wyniku czego następuje wyraźna poprawa gęstości skóry, redukcja zmarszczek oraz regeneracja.

Co wyróżnia zabieg Plasma Complex spośród innych dostępnych rozwiązań?

Komorki macierzyste mają ogromny potencjał regeneracyjny, co stanowi o unikalności i bardzo dużej skuteczności zabiegu. Mają one nieograniczoną zdolność do podziału oraz do różnicowania się w komórki innych tkanek. W ten sposób komórki macierzyste pozyskane z krwi mogą odtworzyć każdą tkankę w procesie regeneracji. Co ważne, zabieg jest w pełni naturalny i autologiczny, co dodatkowo wyróżnia go spośród innych dostępnych niechirurgicznych metod anti-aging.

Efekty zabiegu Plasma Complex:

  • wygładzenie zmarszczek,
  • poprawa napięcia i gęstości skóry,
  • wygładzenie kolorytu,
  • wypełnienie blizn,
  • redukcja rozstępów,
  • regeneracja naskórka i skóry właściwiej.

Przebieg zabiegu:

Zabiegu Plasma Complex trwa ok 45 minut. Pierwszy etap obejmuje pobranie krwi (niewielkie ukłucie) i odwirowanie fibryny strukturalnej, a następnie ostrzyknięcie wybranego obszaru. W tym etapie w tkankach skóry tworzony jest stelaż fibrynowy.

Drugi etap również rozpoczyna się pobraniem krwi poprzez niewielkie ukłucie. Następnie odwirowywana jest fibryna komórkowa. Specjalista przeprowadzający zabieg podaję ją śródskórnie metodą głębokiej mezoterapii. Na tym etapie rozpoczyna się już odbudowa tkanki i dochodzi do regeneracji.

Rekonwalescencja:

Zabieg komórkami macierzystymi nie wymaga rekonwalescencji. Nie wywołuje podrażnień ani reakcji alergicznych, ponieważ materiał zastosowany do odbudowy pochodzi z organizmu pacjenta. Po zabiegu może wystąpić jedynie niewielki obrzęk, który ustępuje po około 12 godzinach.

Powtarzalność zabiegów:

Poprawa jest zauważana już po pierwszej wizycie. Zabiegi Plasma Complex zaleca się jednak przeprowadzać w seriach, dla uzyskania pełnego efektu. Optymalna ilość powtórzeń to około 3 zabiegów, z 4-tygodniowymi odstępami.

By umówić się na konsultację w sprawie zabiegu Plasma Complex, wystarczy wypełnić formularz na stronie Balance Time bądź skontaktować się z nami droga telefoniczną lub mailową. Gabinet jest zlokalizowany w centrum miasta Gliwice. Nasi specjaliści z przyjemnością odpowiedzą na wszelkie pytania i zaproponują najlepszą terapię dla intensywnej regeneracji oraz poprawy wyglądu skóry.