Zapraszamy ponownie do naszego salonu. Otwieramy 18.05.2020r. Prosimy o rezerwację telefoniczną. Nowe zasady obowiązujące w salonie w związku z zagrożeniem epidemicznym znajdziecie Państwo na naszej stronie lub na FB.

Botox – Gliwice – Balance Time

Botox (botoks), czyli toksyna botulinowa (botulinotoksyna, botulina), jest to substancja wytwarzana przez beztlenowe bakterie Clostridium botulinum. W dziedzinie dermatologii estetycznej botox jest wykorzystywany do wygładzania zmarszczek, wypełniania i powiększania ust, do poprawy wyglądu okolic pod oczami i nie tylko.

Jak to działa?

Toksyna botulinowa, po wstrzyknięciu do mięśni, wywołuje porażenie ich skurczu (blokada przewodnictwa nerwowo-mięśniowego). To właśnie nadmierna aktywność mięśni odpowiada za powstawanie widocznych zmarszczek. Mięsień kurczy się, gdy otrzymuje sygnał z włókna nerwowego. Wstrzyknięcie botoksu sprawia, że nerw przestaje wysyłać impulsy, co eliminuje aktywność mięśnia. W ten sposób uzyskujemy widoczne wygładzenie nawet głębokich bruzd na twarzy, zmarszczek na szyi oraz dekolcie.

Botoks skutecznie redukuje:

  • zmarszczki pionowe na czole, między brwiami (tzw. lwia zmarszczka),
  • zmarszczki poprzeczne czoła,
  • zmarszczki wokół oczu, kurze łapki,
  • zmarszczki nad górną wargą,
  • opadające kąciki ust,
  • zmarszczki na szyi i dekolcie.

Przebieg zabiegu – Balance Time Gliwice

Po oczyszczeniu skóry specjalista przeprowadzający zabieg wykonuje kilka nakłuć, które nie są bolesne i można porównać je do ugryzienia komara. Nie ma konieczności wykonywania znieczulenia, a jedyną formą złagodzenia ewentualnych odczuć podczas zabiegu jest schładzanie skóry lodem. Po wykonaniu wkuć skórę smaruje się specjalnym kremem, który zabezpiecza przed powstawaniem zasinień. Cały zabieg trwa zaledwie kilkanaście minut. Pierwsze rezultaty są zauważalne po kilku dniach, maksymalnie do 2 tygodni.

Trwałość efektów

Efekty zabiegu są tymczasowe i odwracalne. Przekazywanie impulsów nerwowych z czasem zostaje stopniowo przywrócone, razem z powstawaniem się nowych zakończeń nerwowo-mięśniowych. Efekty zabiegu utrzymują się mniej więcej pół roku, do 10 miesięcy. Działanie toksyny botulinowej słabnie powoli, przez co nie jest zauważalna nagła zmiana wyglądu.

Ilość preparatu do wstrzyknięcia jest ustalana indywidualnie przez specjalistę przeprowadzającego zabieg. Uwzględnia się przy tym głębokość zmarszczek oraz oczekiwane rezultaty (w przypadku modelowania ust). Po odpowiednio przeprowadzonym zabiegu twarz zachowuje ruchomość i naturalny wygląd.

Jeśli chcesz skonsultować się z naszym specjalistą w sprawie zabiegu toksyną botulinową, zapraszamy do wypełnienia formularza na stronie lub do kontaktu telefonicznego. Gabinet Beauty Balance mieści się w centrum miasta Gliwice. Zarezerwuj termin konsultacji i uzyskaj upragniony efekt odmłodzenia twarzy, szyi oraz dekoltu.