Późnojesienne mgły, szarugi, przymrozki i unoszący się w powietrzu smog – o tym czasie zazwyczaj nie myśli się pozytywnie. Tymczasem jest to idealny czas na to, aby zafundować swojej skórze zabiegi złuszczające – szczególnie te peelingi chemiczne, których nie poleca się stosować w bardziej słonecznej porze roku: Retises CT, Ferulac Plus, Ferulac Valencia, Spa Peel, Pyruvic Peel.

Mitem jest bowiem, że peelingi chemiczne można wykonywać jedynie w okresie jesienno-zimowym, a więc wtedy, kiedy słońca jest stosunkowo mało. W ofercie nowoczesnych gabinetów kosmetologicznych, takich jak Balance Time w Gliwicach, znajdują się obecnie peelingi chemiczne, które nie wywołują efektu złuszczania i można je wykonywać przez cały rok

Peelingi chemiczne całoroczne lub jesienno-zimowe

Peeling chemiczny profesjonaliści definiują jako zabieg przeprowadzony z wykorzystaniem substancji złuszczających. Najczęściej składnikami aktywnymi, które doprowadzają do usunięcia warstw naskórka, są alfa i beta hydroksykwasy, czyli substancje, które powszechnie występują w przyrodzie, głównie w owocach. Rolą peelingu chemicznego jest udoskonalenie powierzchni skóry – staje się ona młodsza pozbawiona przebarwień, blizn, o wyrównanej powierzchni. Procesy przebudowy skóry właściwej aktywowane są działaniem substancji peelingującej, która doprowadza do usunięcia wierzchniej części lub całości naskórka. Z jaką siłą peeling zadziała na skórę, zależy głównie od rodzaju i stężenia substancji złuszczającej. W ofercie Balance Time mamy zarówno peelingi średnio głębokie, jak i działające powierzchownie – bezpieczne a jednocześnie bardzo efektywne.. Odpowiednio dopasowane do rodzaju cery i problemu skórnego, pod kontrolą doprowadzają do wspomnianej wyżej przebudowy skóry. Charakter działania peelingów chemicznych powoduje, że nadają się one do likwidacji rozmaitych niedoskonałości tej tkanki. Oczywiście pod warunkiem, że prawidłowo zostanie dobrana zarówno sama substancja peelingująca, jak i jej stężenie oraz czas działania. To właśnie stanowi o sukcesie podczas stosowania peelingów chemicznych w różnych porach roku.

Zabiegi złuszczające – dlaczego najlepiej jesienią?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, okres jesienno-zimowy jest idealny do przeprowadzenia tych peelingów chemicznych, których nie poleca się stosować w bardziej słonecznych porach roku z uwagi na wysokie ryzyko powikłań. Dotyczy to takich zabiegów kosmetologicznych z oferty Balance Time, jak Retises CT, Ferulac Plus, Spa Peel, Pyruvic Peel i Ferulac Valencia W tych rodzajach peelingów wykorzystywane są silne substancje aktywne, takie jak retinol czy kwas pirogronowy. Z uwagi na potencjał złuszczający tych składników, najlepiej zabiegi z ich wykorzystaniem zacząć wykonywać właśnie na przełomie listopada i grudnia, ponieważ:

  • nie ma silnie operującego słońca, które mogłoby powodować powstanie przebarwień na świeżo zregenerowanym naskórku;
  • zazwyczaj wtedy dobrze widoczne są defekty skóry, które pojawiły się po lecie;
  • to idealny okres na odnowę biologiczną skóry – po wakacyjnych szaleństwach i w ramach przygotowań na nadchodzący okres: świąteczny, bardzo imprezowy, wypełniony spotkaniami z rodziną i przyjaciółmi, czyli czas, kiedy chcemy pięknie wyglądać;
  • po świętach można kontynuować serię zabiegów aż do wiosny, aby uzyskać maksymalny efekt wygładzenia, ujędrnienia, wyrównania kolorytu przed nadchodzącymi za kilka miesięcy słonecznymi dniami.

Peelingi chemiczne w Balance Time w Gliwicach

Pracujemy na peelingach chemicznych marki Sesderma by Mediderma. Naszym klientom w okresie jesiennym polecamy kilka zabiegów złuszczających – z wykorzystaniem retinolu, kwasu ferulowego i kwasu pirogronowego, takich jak wspomniane już procedury Retises CT, Ferulac Plus, Ferulac Valencia, Spa Peel, Pyruvic Peel.

Dzięki rozmaitości preparatów dostępnych w naszym centrum kosmetologicznym, zabiegom złuszczającym mogą poddać się u nas klientki i klienci, których celem jest redukcja zmarszczek, trądziku zapalnego i niezapalnego, blizn potrądzikowych, a także przebarwień posłonecznych, melasmy, fotostarzenia – zarówno dotyczących twarzy, szyi i dekoltu, jak i dłoni.

Podstawowym zabiegiem działającym powierzchownie i ułatwiającym przenikanie innych składników w głąb naskórka jest Spa Peel. Podczas zabiegu na skórę nakładany jest preparat zawierający trzy rodzaje kwasów: salicylowy, pirogronowy i mlekowy, a także działający normalizująco retinol. Spa Peel w Balance Time stosujemy głównie na trądzik zapalny/trądzik aktywny/grudy/krosty/stany zapalne.

W Pyruvic Peel podstawową substancją aktywną jest kwas pirogronowy, który w kooperacji z kwasem mlekowym znakomicie radzi sobie ze zmarszczkami średniej głębokości, trądzikiem zapalnym i niezapalnym oraz z bliznami potrądzikowymi.

Ferulac Valencia Peel to nowość – zarówno w ofercie marki Sesderma, jak i w ofercie zabiegowej Balance Time. Na dodatek nowość wyjątkowa, bo już nagrodzona! Produkt ten został wyróżniony tytułem Innowacja LNE na 40. Kongresie Kosmetologicznym w Krakowie. Stanowi unikalne połączenie czterech kwasów: ferulowego, TCA (to pochodna kwasu trójchlorooctowego), salicylowego i askorbinowego (czyli witaminę C). Wszystkie kwasy razem działają znakomicie w przypadku cery dojrzałej, która potrzebuje remodelingu i solidnej dawki antyoksydacji, aby zwalczyć skutki fotostarzenia, wygładzić zmarszczki, poprawić jędrność, zlikwidować przebarwienia i odzyskać wspaniały, promienny blask.

Kwas ferulowy wykorzystujemy w Balance Time także w zabiegu złuszczającym Ferulac Peel Booster. To peeling nanosomowy, w którym oprócz wspomnianego kwasu ferulowego o właściwościach antyoksydacyjnych, działają także witaminy C, E oraz florentyna – substancja, która znakomicie zwiększa przenikanie składników aktywnych peelingu w głąb naskórka, a także zapobiega niszczeniu włókien elastynowych w skórze. Peeling ten polecamy, jeśli na skórze znajdują się melasma, przebarwienia posłoneczne i skutki fotostarzenia.

Nieco podobne działanie wykazuje zabieg Retises CT, w którym połączono siłę dwóch niezwykle skutecznych składników antyoksydacyjnych, depigmentujących i przeciwstarzeniowych, to jest retinolu oraz witaminy C (występującej tu aż w trzech postaciach: liposomowej, glukozydu askorbylu i askorbinianu sodu), które przywracają skórze gładkość i piękny wygląd, a wspomagają je w tym działaniu dodatki w postaci kwasu hialuronowego, cynku i niacyny. Efekt? Spłycenie zmarszczek, poprawa jędrności, zmniejszenie rozstępów i zaburzeń pigmentacji.