Życie na właściwej stopie zaczyna się w Centrum Kosmetologii Balance Time.
Poznajcie zabieg Pedicure SPA wykonany kosmeceutykami Footlogix.

Footlogix – marka skupiona na pielęgnacji stóp

Produkty Footlogix to coś więcej niż preparaty kosmetyczne. To profesjonalne kosmeceutyki, czyli produkty o działaniu terapeutycznym i pielęgnacyjnym w jednym; w zasadzie – pediceutyki, gdyż przeznaczone są do zabiegów w obszarze stóp.

Kiedy marka Footlogix powstawała w 2007 r., jej założycielka, dr Katharin von Gavel wysoko ustawiła poprzeczkę. Postanowiła dostarczać branży podologicznej unikalne produkty z rewolucyjnymi technologiami, dzięki którym:

  • w kondycji stóp użytkownika zajdzie zauważalna, korzystna transformacja;
  • użytkownik uzyska konkretne i – dosłownie – namacalne rezultaty.

Obecnie Footlogix pozostaje pierwszą i – uwaga! – nadal jedyną na świecie marką oferującą innowacyjne pediceutyki do pielęgnacji stóp oraz wspomagające likwidację problemów zdrowotnych w tym obszarze. Preparaty przeznaczone są do zastosowania profesjonalnego, ale także – co cieszy naszych Klientów – do użytku w warunkach domowych.

Rewolucyjne, zastrzeżone technologie Footlogix

Stopy poddane działaniu kosmeceutyków marki Footlogix ulegają wygładzeniu i zyskują lepszą kondycję dzięki zastosowanym w tych preparatach technologiom. Dwie z nich są tak rewolucyjne, że marka postanowiła nadać im status zastrzeżonych.

Pierwsza z nich – Dermal Infusion Technology® – to innowacyjny system dostarczania składników biologicznie aktywnych do stopy przez warstwę rogową naskórka. Jest to zatem technologia nie mająca sobie równych, bo twórcom udało się wymyślić sposób, jak bez strat aktywności cząstki biologicznie czynne mogą przedostać się do tworu żywego, czyli do głębokich warstw skóry właściwej, przez warstwę martwą, czyli zrogowaciały naskórek. Dzięki Dermal Infusion Technology® Footlogix udowodnił, że intensywna pielęgnacja i nawilżenie stopy są możliwe bez pozostawiania na skórze grubej, tłustej warstwy ochronnej, której celem byłoby zatrzymanie wilgoci w tkankach.

Druga zastrzeżona technologia – Spiraleen® – wykorzystana została do opracowania wyjątkowego koncentratu przeciwdrobnoustrojowego z bioaktywnym ekstraktem z mikroalg. Produkt ten pełni kilka ról: zapewnia maksymalną ochronę stóp przed aktywnością mikroorganizmów, wspomaga procesy regeneracji tkanek i syntezy kolagenu w skórze stóp oraz korzystnie działa na paznokcie stóp. Dzięki technologii Spiraleen® na stopach tworzy się niewidoczna warstwa chroniąca przed atakiem drobnoustrojów oraz zabezpieczająca zdrowie i piękno tego obszaru ciała.

Jak wygląda zabieg Footlogix na stopy w Balance Time?

W rękach naszych doświadczonych kosmetolożek preparaty Footlogix mogą dosłownie zdziałać cuda – na każdej stopie. Warunkiem sukcesu jest trafny dobór kosmeceutyków do problemu dotykającego stopy.

Zabieg Footlogix rozpoczyna się od kąpieli stóp z użyciem specjalistycznego preparatu

Foot Soak. Preparat świetnie zmiękcza suchy i szorstki naskórek, a przy tym – co ważne – nie dochodzi do odwodnienia skóry podczas moczenia. Po osuszeniu stóp ich skóra zwilżana jest preparatem Callus Softener. To wyjątkowo skuteczny środek w sprayu do natychmiastowego, ale łagodnego zmiękczenia twardego, zgrubiałego naskórka i modzeli, które zostają usunięte na kolejnym etapie zabiegu i przy użyciu tarki do stóp.

Po usunięciu zgrubień nadchodzi czas na peeling. Wykonuje się go preparatem Seaweed Scrub, w którego składzie znajdują się organiczne mikroalgi, polerowany proszek pumeksowy i olejki eteryczne. Dzięki takiej kompozycji i formule peelingu naskórek stóp ulega delikatnie złuszczeniu a nie starciu.

Następny etap Pedicure SPA to początek prawdziwej uczty dla zmysłów. Najpierw na stopy nakładany jest mus Very Dry Skin, który dzięki wspomnianej wyżej technologii Dermal Infusion Technology® wchłania się bez problemu przez wszystkie warstwy naskórka i likwiduje uczucie suchości skóry. Dzięki temu stopy są znakomicie i głęboko nawilżone. Mus ma jeszcze jedną ogromną zaletę: całkowicie nietłustą formułę.

Seans SPA dla stóp kończy niezwykle przyjemny masaż. Wykonuje się go po pokryciu skóry stóp preparatem Massage Fomula – lekkim, nietłustym, ale zapewniającym świetny poślizg. Trwający kilka minut masaż kończy profesjonalny zabieg na bazie kosmeceutyków Footlogix. Teraz można lekką i jedwabiście miękką stopą iść do domu.

Footlogix i pielęgnacja stóp w domu

Zanim jednak ruszycie do miejsca zamieszkania, warto zabrać ze sobą kosmceutyki Footlogix. Przy ich pomocy będziecie mogli samodzielnie zadbać o komfort życia na właściwej stopie. Domowa pielęgnacja stanowi naturalne przedłużenie zabiegu wykonanego przez profesjonalistkę i umożliwia zachowanie osiągniętych rezultatów na dłużej. Z kosmeceutykami Footlogix to proste. W naszym Centrum Kosmetologii Profesjonalnej możecie bowiem nabyć preparat peelingujący, który używany jest podczas zabiegu Pedicure SPA, a także delikatny mus, który w zdecydowany sposób i bardzo głęboko nawilża stopy. Możecie się również zaopatrzyć u nas w inne musy do pielęgnacji stóp – konkretny preparat dobieramy pod indywidualne potrzeby Klientów.

I na koniec ciekawostka, która ucieszy osoby zainteresowane głębokim nawilżeniem skóry preparatami, które nie pozostawiają jednocześnie uczucia tłustości – mus Footlogix polecamy do stosowania nie tylko na stopy, ale także na dłonie, często dotknięte problemem przesuszenia, a nawet na całe ciało. Bowiem zastosowany w preparacie system Dermal Infusion Technology® efektywnie nawilża skórę we wszystkich jej warstwach niezależnie od obszaru ciała, na który zostanie zaaplikowany.

Tym, którzy jeszcze nie mieli okazji korzystać z gabinetu w Balance Time przeznaczonego do pielęgnacji stóp, napiszemy, że to miejsce, w którym Klienci czują się tak komfortowo, iż żal im je opuszczać po zakończonym zabiegu. Ponadto Klienci, którzy poddali się choć raz niezwykle przyjemnym i relaksującym zabiegom pedicure w naszym Centrum Kosmetologii w Starej Poczcie w Gliwicach, podkreślają, że stopy same niosą ich na kolejne seanse pielęgnacji.

Tak pozytywne opinie bardzo cieszą – do ich powstania przyczyniły się, co oczywiste, kompetencje naszych specjalistek od pedicure, ale też doskonałe kosmetyki Footlogix.