Gdyby wskazać jeden tylko zabieg z zakresu kosmetologii oraz medycyny estetycznej, który przy minimalnej inwazyjności przynosi maksimum rezultatów i znakomicie rewitalizuje skórę, byłaby to mezoterapia igłowa. Szczególnie – w formie zabiegu zwanego wampirzym liftingiem, czyli z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego (PRP).

Mezoterapia igłowa to jedna z najczęściej wykonywanych procedur w medycynie estetycznej. Popularność tego zabiegu nie wynika bynajmniej z tego, że jest modny i polecany przez celebrytów, ale z uwagi na niekwestionowaną wysoką skuteczność procedury. Klienci Balance Time, którzy już korzystają z tego niewątpliwie ekskluzywnego zabiegu – mezoterapia mikroigłowa, podkreślają, że odżywcze koktajle, które stosowane są podczas mezoterapii, potrafią zdziałać cuda.

Mezoterapia igłowa od kulis

Klient poddający się mezoterapii igłowej wie, że w jego skórę, przy użyciu cienkich igieł, wstrzykiwany będzie koktajl bogaty w składniki biologicznie aktywne, staranie wyselekcjonowane pod kątem potrzeb jego skóry. Wie też, że iniekcji nie trzeba się bać, bo – poza delikatnym ukłuciem – nie boli. Zawsze można też zastosować znieczulenie miejscowe – i wtedy zabieg jest praktycznie bezbolesny. Niewielki dyskomfort jest minimalną ceną, jaką przychodzi płacić za absolutnie rewelacyjne efekty: w postaci zrewitalizowanej skóry, która bezpośrednio po zabiegu nabiera młodszego i zdrowszego wyglądu, a w ciągu następnych kilku tygodni – pięknieje z dnia na dzień. To skutek zaktywowania fibroblastów (komórek w skórze, które produkują kolagen tworzący rusztowanie skóry) i dostarczenia bezpośrednio do żywej warstwy skóry właściwej składników koktajli, które skórę regenerują, odżywiają, odmładzają i wspomagają utrzymanie jej naturalnego nawilżenia.

Redukcja zmarszczek i zwiotczeń, poprawienie kondycji skóry, pobudzenie aktywności fibroblastów, skóra jędrna i dobrze nawodniona (za tym idzie młody i promienny wygląd) – to tylko niektóre korzyści wynoszone przez klientów z zabiegu mezoterapii igłowej.

Koktajle odżywcze lekarz medycyny estetycznej pozyskuje z ampułki lub – w przypadku zabiegu z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego – z krwi własnej pacjenta. Przyjrzyjmy się zatem bliżej mezoterapii igłowej z wykorzystaniem tego cieszącego się zasłużonym uznaniem surowca medycyny estetycznej oraz kosmetologii.

Osocze bogatopłytkowe (PRP) w mezoterapii igłowej

Osocze bogatopłytkowe określane bywa przez profesjonalistów bardzo lakonicznie – jako PRP. To skrót od Platelets Rich Plasma – nazwy osocza bogatopłytkowego w języku angielskim. Ów niezwykle aktywny materiał biologiczny pozyskiwany jest z własnej krwi pacjenta. Ma niesamowity potencjał pobudzania procesów regeneracji i odnowy biologicznej dzięki zawartym w nim płytkom krwi (i dużemu stężeniu wytwarzanych przez nie czynników wzrostu) oraz innych biomolekuł.

Osocze bogatopłytkowe pozyskiwane jest bezpośrednio przed ostrzyknięciem skóry tym materiałem. Wykonujący zabieg specjalista pobiera od pacjenta w standardowy sposób próbkę krwi. Pozyskany materiał biologiczny bezpośrednio po pobraniu trafia do sterylnego pojemnika i umieszczany jest w profesjonalnej wirówce. Pod wpływem odpowiednio dobranej prędkości wirowania, duże składniki morfotyczne krwi opadają na dno probówki; nad nimi znajduje się właśnie osocze bogatopłytkowe, czyli osocze i bardzo duża ilość płytek krwi – najmniejszych składników strukturalnych tej płynnej tkanki. Ten właśnie biologiczny koktajl pobierany jest do strzykawki i mieszany z płynem, który aktywuje płytki krwi do wytwarzania czynników wzrostu. Tak przygotowany preparat jest wstrzykiwany do skóry osoby, od której kilka minut wcześniej pobrano krew do przygotowania osocza.

Zalety „wampirzego liftingu”

Kiedy PRP zostanie wstrzyknięte w skórę, w miejscu iniekcji pojawia się sygnał do rozpoczęcia regeneracji uszkodzonych tkanek. Płytki krwi biorą udział w zabliźnianiu uszkodzenia, a wytwarzane przez nie czynniki wzrostu działają jak koordynatorzy skomplikowanych procesów gojenia, łączą się z receptorami docelowymi na powierzchni komórek skóry właściwej i stymulują te komórki do wytwarzania białek niezbędnych w procesie regeneracji. Pobudzają też procesy neowaskularyzacji, czyli wytwarzanie nowych naczyń krwionośnych. Ponieważ lepsze ukrwienie to skuteczniejsze dotlenienie i odżywienie tkanek, dzięki tak skoordynowanym procesom odbudowy, dochodzi do naturalnej rewitalizacji skóry, pobudzenia wytwarzania kolagenu, pobudzenia aktywności komórek skory, również cebulek włosowych. Wizualnym dowodem skuteczności PRP jest piękna, gładka i zdrowa skóra oraz zagęszczenie czupryny. Mezoterapię z wykorzystaniem PRP poleca się też do lepszej regeneracji skóry po peelingach chemicznych i laseroterapii, a również do niwelowania blizn i rozstępów.

Mezoterapia igłowa Gliwice, Balance Time

Ponieważ w Balance Time dysponujemy różnymi koktajlami odżywczymi gotowymi do użycia lub pozyskiwanymi z osocza pacjenta (osocze bogatopłytkowe PRP), każdy klient decydujący się na mezoterapię otrzymuje optymalnie dobrany do potrzeb jego skóry zestaw składników biologicznie aktywnych. Zapraszamy do naszego gabinetu kosmetologicznego w mieście Gliwice na wstępną konsultację. Zapisów można dokonywać także telefonicznie, mailowo oraz za pośrednictwem formularza na stronie.