W Balance Time mamy dla naszych Klientów wyjątkowy zabieg, który znakomicie wpisuje się w ideę dotlenienia skóry latem: to infuzja tlenowa DermaOxy. W połączeniu z kosmetykami marki M’onduniq Cosmetiques Professionnel tworzy tandem o wyjątkowej skuteczności działania. Jest też zabiegiem z wyboru na dni, kiedy pogoda za oknem nie zachęca do naturalnego dotleniania organizmu.

Na czym polega infuzja tlenowa DermaOxy, przeczytacie w opisie zabiegu. Tu natomiast przedstawimy Wam krok po kroku, jak przebiega dotlenianie i pielęgnacja skóry podczas zabiegu wykorzystującego hiperbaryczny tlen i odpowiednio dobrany kosmetyk marki M’onduniq. Warto podkreślić, że infuzja tlenowa jest zabiegiem, który znakomicie nadaje się do stosowania latem, czyli w okresie, kiedy wiele innych procedur kosmetologicznych nie jest wskazanych z uwagi na częsty kontakt skóry z silnie operującym słońcem. Po zastosowaniu infuzji tlenowej nie ma konieczności unikania słońca, gdyż skóra – poza odniesieniem wielu innych korzyści – odzyskuje swój potencjał ochronny i wigor.

Krok pierwszy: antyoksydacyjne oczyszczenie skóry z M’onduniq

Aby skóra, niezależnie od jej typu, mogła maksymalnie wykorzystać dobroczynną moc składników zawartych w koktajlu dozowanym podczas zabiegu infuzji tlenowej DermaOxy, potrzebuje odpowiedniego oczyszczenia z makijażu i zanieczyszczeń. Dzięki temu nic z zewnątrz nie będzie przeszkadzać cząsteczkom tlenu i biologicznie aktywnym substancjom w przedostaniu się w głąb skóry.

Do demakijażu i oczyszczania cery przed zabiegiem infuzji tlenowej wykorzystujemy w Balance Time mgiełkę i olejek antyoksydacyjny M’onduniq. Ponieważ oba produkty działają silnie przeciwutleniająco, skóra łatwiej radzi sobie z usuwaniem wolnych rodników i jest lepiej zabezpieczona przed powstawaniem tych niezwykle reaktywnych cząstek szkodzącym naszemu wyglądowi na poziomie komórkowym. Zarówno antyoksydacyjna mgiełka do demakijażu, jak i antyoksydacyjny olejek zawierają ekstrakt z kawioru. Zalet kulinarnych i odżywczych kawioru przedstawiać nie trzeba. Koneserom tego smakołyku podpowiemy tylko, że w kosmetyce to znakomity, naturalny środek na zwiększenie elastyczności skóry, o udowodnionym działaniu przeciwzmarszczkowym.

Krok drugi: infuzja tlenowa DermaOxy z kosmetykami M’onduniq

Pozbawiona makijażu i oczyszczona przeciwutleniającymi kosmetykami cera jest gotowa do właściwego zabiegu wtłoczenia hiperbarycznego tlenu i składników biologicznie czynnych. Wzmacniają one korzyści wynikające z dotlenienia skóry, gdyż cząstki serum zostają wprowadzone w głąb skóry wraz ze strumieniem molekuł czystego tlenu.

W Balance Time wzmacniamy działanie tlenu poprzez dodatek bioaktywnych składników zawartych w koktajlach M’onduniq. Preparaty te, zamknięte w niewielkich ampułkach, dobierane są zawsze do typu cery.

Po aplikacji tlenu i koktajlu można oczekiwać intensywnego nawilżenia i nawodnienia cery, a także jej regeneracji i odbudowy, poprawy owalu twarzy i efektu liftingującego. Zabieg DermaOxy polecany jest też do pielęgnacji okolic oczu, bo choć wpływa na skórę intensywnie to jednocześnie działa bardzo delikatnie.

Klienci Balance Time mogą także skorzystać z wyjątkowych dodatków marki M’onduniq do zabiegów infuzji tlenowej. W zależności od potrzeb skóry do koktajli możemy dodać:

  • Ilumino’PP – wyjątkowo skuteczny, wybielająco-rozświetlający preparat ze złotem koloidalnym;
  • Acne’H – produkt idealnie nadający się do skóry łojotokowej z zaburzeniami wydzielania sebum i trądzikowej – młodzieńczej lub dojrzałej.

Wspomniane dodatki wzmacniają i uzupełniają działanie koktajli.

Krok trzeci: maseczki po infuzji tlenowej

Po zabiegu przechodzi czas na relaks, oczywiście sygnowany znakiem marki M’onduniq. Nasze panie kosmetolożki mają do dyspozycji jedną z trzech maseczek:

  • intensywnie regenerującą i nawilżającą z witaminą E, gdzie działanie tokoferolu wzmacniane jest olejem arganowym;
  • z cudowną witaminą C, w której kwas askorbinowy występuje w skojarzeniu z naturalnymi ekstraktami z owoców, w tym z jeżyn i winogron;
  • ze śluzem ślimaka – to głęboko oczyszczająca maska typu peel-off, której działanie wzmocnione jest zawartością organicznego krzemu.

Dotlenienie skóry i M’onduniq w najlepszych zestawieniach

  • Osobom o cerze suchej i odwodnionej polecamy zabieg DermaOxy z wykorzystaniem serum ultranawilżającego i ujędrniającego Hialuron’ Duo, które zawiera kwas hialuronowy i komórki macierzyste.
  • Osobom z cerą wrażliwą i naczyniową polecamy natomiast infuzję tlenową w wersji Face Laser IQ. To zabieg dedykowany także panom. Przeciwdziała starzeniu się, uspokaja cerę i jednocześnie działa antybakteryjnie, co ma korzystny wpływ na cerę trądzikową i tłustą. DermaOxy Face Laser IQ uznaje się za znakomitą alternatywę dla wszelkich działań inwazyjnych służących poprawie wyglądu skóry. Może też być zabiegiem stosowanym po innych procedurach kosmetologicznych, np. po karboksyterapii, po zabiegach laserowych czy procedurach z zakresu medycyny estetycznej. Szerokie spektrum korzystnego wpływu na skórę to zasługa fotodynamicznego serum.
  • Dzięki antyseptycznym właściwościom tlenu, zabieg dotlenienia skóry bardzo dobrze wpływa na pielęgnację cery trądzikowej – młodzieńczej i dojrzałej. Bowiem bakterie wywołujące zmiany skórne to beztlenowce – w obecności tlenu giną. W połączeniu z koktajlem Sekret Ślimaka zabieg DermaOxy znakomicie radzi sobie także z bliznami potrądzikowymi.
  • Połączenie infuzji tlenowej z serum Smocza Krew będzie strzałem w dziesiątkę do zastosowania w przypadku cery z przebarwieniami i bliznami. Koktajl z wyciągiem z drzewa smoczego przyspiesza regenerację skóry, wyrównuje jej koloryt, a blizny czyni mniej widocznymi.

Jak widzicie, infuzja tlenowa DermaOxy i kosmetyki M’onduniq nieprzypadkowo zostały w ofercie zabiegów Balance Time dobrane w parę. Poszukiwaliśmy bowiem idealnego duetu zapewniającego naszym Klientkom i Klientom optymalne dotlenienie skóry i jednocześnie skuteczną pielęgnację wielu różnych typów cery o każdej porze roku. O tym, że skojarzenie zabiegu dotlenienia skóry z kosmetykami M’onduniq jest naprawdę udane, świadczą zadowoleni Klienci, którzy regularnie korzystają w naszym Centrum Nowoczesnej Kosmetologii w Gliwicach z tej formy pielęgnacji skóry.