Gdyby ogłosić konkurs na najbardziej niezawodną procedurę przywracającą błyskawicznie piękny wygląd, jednym z potencjalnych zwycięzców byłby zabieg kosmetologiczny GeneO. To nieinwazyjna, ekspresowo dotleniająca, rewitalizująca i odżywiająca skórę metoda, która przywraca jej blask i świeżość. Na letnie dni i noce (nie tylko jako zabieg bankietowy), w celu rozjaśnienia i rewitalizacji skóry – jak znalazł!

Jeśli wrzucicie do wyszukiwarki internetowej słowo „GeneO”, pojawi się kilka milionów wyników. To potwierdza, jak popularny jest wspomniany zabieg. I wyjaśnia, dlaczego umieściliśmy go w ofercie Balance Time.

GeneO, czyli 3 w 1: peeling, odżywienie i rewitalizacja skóry

Trudno znaleźć inny zabieg kosmetologiczny wśród wykonywanych obecnie w gabinetach urody, który w kategorii procedur nieinwazyjnych pokonywałby GeneO szybkością i skutecznością działania. To zaleta wykorzystania technologii, dzięki którym w trakcie jednego tylko zabiegu dokonuje się rewolucja w wyglądzie skóry. Podczas zabiegu GeneO dochodzi bowiem do:

  • złuszczenia martwej warstwy naskórka – zabieg działa jak peeling;
  • dotlenienia skóry;
  • odżywienia skóry – to zasługa dostarczenia do głębokich warstw tej tkanki cennych składników biologicznie aktywnego serum.

GeneO wpływa zatem na skórę wielokierunkowo.

No dobrze, ale…

…jak właściwie działa GeneO?

Wynalazek firmy Pollogen w postaci technologii OxyGeneoTM działa bardzo zmyślnie. Podczas zabiegu powstają bowiem bardzo duże ilości pęcherzyków CO2 (dwutlenku węgla), które w wyniku musowania trafiają do jej zewnętrznych warstw. Pęcherzyki te są efektem reakcji, jaka zachodzi między składnikami kapsułki z aktywnym dwuwęglanem sodu i kwasem cytrynowym a równomiernie rozprowadzanym na skórze żelowym serum zawierającym naturalne składniki.

Podczas masażu, wykonywanego przez kosmetologa specjalną głowicą z umocowaną na niej kapsułką, dochodzi do kontaktu musujących składników z serum. W rezultacie – niczym podczas przygotowywania smakowitej oranżady – uwalnia się wspomniany wyżej dwutlenek węgla. Ponieważ jest go dużo, zwiększa się kwasowość krwi (czyli obniża się jej pH), co jest prawidłową, naturalną reakcją tej płynnej tkanki. W odpowiedzi na zakwaszenie hem – czerwony barwnik krwi – łatwiej oddaje tlen. Zjawisko to, zwane efektem Bohra, również jest naturalną reakcją. Jej skutkiem jest lepsze natlenienie tkanek.

Ponieważ w tym samym czasie musujące drobinki przyczyniają się do usunięcia martwego naskórka, a masaż i natlenienie poprawiają krążenie krwi w naczyniach włosowatych, wchłanianie aktywnych składników z odżywczego żelu jest znakomite.

W czasie jednego zabiegu GeneO inicjuje się zatem zajście kilku następujących po sobie procesów. Każdy z nich z osobna wpływa na zdecydowaną i natychmiastową poprawę wyglądu i kondycji skóry, a wszystkie świetnie się uzupełniają. I na tym właśnie polega fenomen błyskawicznej skuteczności tego bardzo lubianego przez klientów Balance Time zabiegu kosmetologicznego.

NeoRevive® i NeoBright® – GeneO w dwóch odmianach

Zabieg GeneO można wykonać w dwóch wariantach:

Zastosowane technologia i technika wykonania są takie same. Niezależnie od wybranego wariantu zabiegu skóra reaguje natychmiast. Jak? To zależy od składu żelowego koktajlu.

Po GeneO w wariancie NeoRevive® można spodziewać się widocznej gołym okiem rewitalizacji – skóra będzie bardziej promienna, pełna wigoru, młodsza, dobrze odżywiona, o bardziej zwartej strukturze. Zmniejszą się i spłycą zmarszczki mimiczne, koloryt cery ulegnie wyrównaniu i rozjaśnieniu, zmiany pigmentacyjne będą mniej widoczne, za to wyraźnie w oko będą wpadać lepsze nawilżenie i napięcie skóry. To zasługa serum nasyconego składnikami działającymi energetyzująco na komórki, zmniejszającymi procesy zapalne, stymulującymi produkcję włókien kolagenowych i o działaniu przeciwutleniającym i nawilżającym. Żel będzie zawierał rybozę, wyciągi z granatu i dzikiej róży oraz witaminy i kwas hialuronowy.

Po GeneO w wariancie NeoBright® zauważa się ponadto (zwracamy Waszą uwagę na to słowo!) zdecydowaną, widoczną poprawę gładkości skóry, jej wyraźne rozjaśnienie i rozświetlenie, łagodne rozjaśnienie brązowych plam i redukcję zmian wywołanych fotostarzeniem się skóry. Będzie to rezultat zastosowania koktajlu o działaniu przeciwutleniającym, zwiększającym nawilżenie i elastyczność skóry, bogatego w składniki hamujące wytwarzanie pigmentu skórnego i leczące przebarwienia, które już się pojawiły. W składzie preparatu znajdą się witaminy, kwasy (hialuronowy, kojowy i azelainowy) oraz wyciąg z dzikiej róży.

GeneO – zabieg bankietowy… na co dzień

Ogromną zaletą GeneO, jest to, że bezpośrednio po trwającym od 20 minut do godziny zabiegu można wracać do codziennych zajęć. Zatem na NeoRevive® lub NeoBright® można wpaść do Balance Time w porze lunchu lub krótko przed wielkim wyjściem, na którym chce się wyglądać olśniewająco.

Wprawdzie nawet jednorazowe poddanie się zabiegowi przynosi widoczne gołym okiem korzyści, ale aby utrzymać i pogłębić uzyskane efekty, warto skorzystać z serii zabiegów.

I jeszcze jedno: zabieg GeneO możecie potraktować jako doskonałą bazę dla innych procedur pielęgnacyjnych lub upiększających. Wielu klientów naszego Centrum Nowoczesnej Kosmetologii w Gliwicach korzysta z tej możliwości i bardzo sobie to chwali :-).