Zapraszamy ponownie do naszego salonu. Otwieramy 18.05.2020r. Prosimy o rezerwację telefoniczną. Nowe zasady obowiązujące w salonie w związku z zagrożeniem epidemicznym znajdziecie Państwo na naszej stronie lub na FB.

Depilacja Laserowa

Depilacja laserowa Lightsheer Desire:

Depilacja zachodzi na zasadzie zjawiska selektywnej fototermolizy tzn. laser emituje wiązkę światła o długości fali 805nm, która jest pochłaniana przez melaninę (barwnik włosa). W skórze zamieniana jest na energię cieplną do takiego stopnia, że macierz włosa ulega zniszczeniu, w konsekwencji włos nie odrasta. Energia lasera jest bezpieczna dla człowieka i nie wpływa na funkcjonowanie organizmu.

Lightsheer Desire, to renomowany amerykański laser diodowy. Jest to jedno z najbardziej skutecznych urządzeń do trwałego usuwania zbędnego owłosienia. Urządzenie posiada certyfikat bezpieczenstwa i jakości  FDA.

Depilacja laserem Lightsheer Desire:

Jak przygotować się do zabiegu:

Skóra dobrze nawilżona lepiej reaguje na zabieg depilacji laserowej, dobrze jest przed zabiegiem skórę nawilżać odpowiednim balsamem lub  kremem  oraz zwiększyć ilość wypijanej wody. W dniu zabiegu nie należy nakładać na skórę  preparatów np. antyperspirantów. Włosy w obrębie depilowanej powierzchni powinny być całkowicie, jak najdokładniej ogolone . Najlepiej zrobić to w dniu, w którym wykonywane jest laserowe usuwanie owłosienia, lub gdy zabieg jest rano, dzień wcześniej. Tuż przed zabiegiem włosy depilujemy maszynką lub podcinamy nożyczkami. Dzień przed zabiegiem nie zaleca się pić alkoholu. Z leków przeciwbólowych jakie można przyjmować dzień przed zabiegiem lub w dniu zabiegu jest paracetamol, w przypadku aspiryny i ibuprofenu zażytych doraźnie zaleca się 24 godzinną przerwę.

 

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej konsultacji w salonie Balance Time Gliwice przed  podjęciem decyzji o zabiegu. Podczas konsultacji Kosmetolog określi  rodzaj depilowanego owłosienia , aby podczas zabiegu dobrać najbardziej skuteczne parametry urządzenia.

Depilacja laserem Lightsheer Desire:

Pielęgnacja po zabiegu:

Bezpośrednio po zabiegu depilacji skóra jest zaczerwieniona, podrażniona. Może wystąpić obrzęk okołomieszkowy i/lub pojawić się strupki. Objawy ustępują po kilku godzinach do 2-4 dni. Do tego czasu skórę traktujemy delikatnie, tak jak skórę poparzoną na słońcu: do mycia używać łagodnych preparatów, bezalkoholowych, nie zażywać gorących kąpieli, delikatnie osuszać ręcznikiem, nie trzeć, nie podrażniać w inny sposób. Na podrażnione miejsca można stosować kremy z alantoiną, panthenolem lub aloesem. Nie stosować antyperspirantów oraz dezodorantów zawierających alkohol. Basen, sauna, duża aktywność fizyczna są możliwe po 2-3 dniach. Po ustąpieniu podrażnienia włosy można ponownie ogolić kremem lub maszynką. Pomiędzy zabiegami nie wolno włosów ponownie usuwać woskiem, wyrywać pęsetą, pastą cukrową lub innymi metodami.

 

Bezwzględnie nie wolno opalać depilowanej powierzchni, przez minimum 2 tygodnie po zabiegu. W tym czasie na odsłonięte miejsca należy nakładać wysoką fotoprotekcję (UVA/UVB 50).

Depilacja laserowa

Przeciwwskazania

Depilacja laserowa jest wysoce skutecznym oraz bezpiecznym zabiegiem. Istnieje jednak kilka przeciwwskazań do jego przeprowadzenia, takich jak:

 • ciąża
 • choroby nowotworowe
 • leczenie hormonalne z wyłączeniem leków antykoncepcyjnych
 • leki doustne – np. antybiotyki, wit. A+E, NLPZ lub inne leki obniżające krzepliwość krwi, leki steroidowe, i.in. (metronidazol, biseptol, antydepresanty, leki neurologiczne, przeciwgrzybicze), retinoidy (Izotec, Roacutan, Curacne) – pół roku przerwy
 • leki miejscowe lub kosmetyki (z retinolem, wit. A, E, C, z kwasami owocowymi) – zaprzestać miesiąc przed zabiegiem
 • przyjmowanie środków pochodzenia ziołowego (dziurawiec, nagietek, skrzyp, pokrzywa, bratek) – zaprzestać 2 tygodnie przed zabiegiem
 • opalenizna (do miesiąca od ostatniej ekspozycji, również w solarium)
 • samoopalacze oraz opalanie natryskowe – należy odczekać aż preparat zostanie całkowicie usunięty ze skóry
 • depilacja woskiem lub pęsetą – należy zaprzestać min. 4 tygodnie przed zabiegiem
 • skóra z dużą skłonnością do przebarwień
 • choroby skóry (bielactwo, łuszczyca, opryszczka, znamiona barwnikowe, zmiany zapalne)
 • Reticularis (marmurkowa skóra)
 • padaczka
 • cukrzyca
 • infekcje organizmu
 • choroby autoimmunologiczne układowe (np. toczeń, RZS)
 • niedawne zabiegi chirurgiczne
 • peelingi – min. tydzień przed zabiegiem
 • tatuaż w miejscu zabiegu

Depilacja laserowa, Gliwice – umów się na depilację Lightsheer Desire

Salon kosmetyczny Balance Time Gliwice jest przystosowany do przeprowadzania innowacyjnych zabiegów Lightsheer Desire. Przed wykonaniem depilacji laserowej przeprowadzana jest konsultacja, podczas której ustalany jest szczegółowy przebieg zbiegu. Konsultacja w Balance Time jest bezpłatna. By zarezerwować termin, wystarczy wypełnić formularz na stronie, skontaktować się telefonicznie bądź mailowo. Zapraszamy do dokonywania zapisów na zabiegi. Przekonaj się na własnej skórze, jaki efekt daje laserowa depilacja Lightsheer Desire!

Cena