Ten innowacyjny, supernowoczesny wynalazek jest polskim produktem. Wprawdzie opracowano go z myślą o kobietach, ale jego zalety bardzo pozytywnie oceniają także panowie poddający się zabiegom karboksyterapii. Urządzenie Carboxytherapy Medika docenili również niejednokrotnie członkowie jury w wielu liczących się konkursach – przyznając mu najwyższe noty i złote medale.

Nagrody za jakość i skuteczność urządzenia przyznawane są od 2016 r. – co roku. Zalety polskiego wynalazku doceniają zarówno profesjonaliści, jak i użytkownicy. Warto wspomnieć kilka sukcesów: złoto i srebro w prestiżowych konkursach „Laur Konsumenta”, a także główna nagroda w prestiżowym konkursie Inspiracje Roku 2017 oraz na 36. Międzynarodowym Kongresie Kosmetycznym LNE.

Pełna kontrola i bezpieczeństwo podczas zabiegu

Niezwykła sprawność działania urządzenia Carboxytherapy Medika i łatwość aplikacji dwutlenku węgla w skórę wynikają z zastosowania precyzyjnych podzespołów od renomowanych producentów z Japonii. Dzięki systemom AFC (Automatic Flow Control) oraz GPC (Gas Pressure Control), osoby poddające się karboksyterapii w Balance Time otrzymują gwarancję, że do ich skóry trafi precyzyjnie odmierzona dawka dwutlenku węgla pod ściśle określonym ciśnieniem. Dodatkowo system AAV (Automatic Air Venting), zapewniający całkowite odpowietrzenie urządzenia przed karboksyterapią, zabezpiecza przed ryzykiem wystąpienia reakcji niepożądanych po zabiegu.

Komfort w priorytecie

Urządzenie Carboksytherapy Medika ma również wbudowany unikalny system podgrzewania gazu (system PGH – Precise Gas Heating), dzięki czemu aplikacja dwutlenku węgla wiąże się z komfortowym uczuciem ciepła. To dodatkowo sprzyja rozszerzaniu naczyń krwionośnych, lepszemu ukrwieniu i szybszemu uzyskiwaniu pożądanych rezultatów w postaci ujędrnienia skóry, redukcji blizn, cellulitu, wysmuklenia sylwetki, likwidacji zwiotczeń. Kosmetolog może regulować temperaturę w zależności od potrzeb – w dużym zakresie, bo od 20 do 50º Celsjusza. Zalety tego rozwiązania docenia się wyjątkowo mocno w zabiegu na zimne i przemarznięte dłonie oraz w karboksyterapii do redukcji cieni i worków po oczami, czyli w obszarach o wyjątkowej wrażliwości na bodźce cieplne.

Zabiegi przeprowadzane są pod pełną kontrolą mikrobiologiczną, ponieważ urządzenie wyposażone jest w unikalne i skuteczne rozwiązania antybakteryjne, w tym system hydrofobowych filtrów i obudowę z materiału Corian – jeden ze znaków rozpoznawczych tego polskiego wynalazku.

Jak działa Carboxytherapy Medika?

Urządzenie bazowe zaopatrzone jest w specjalną głowicę przeznaczoną do aplikacji ustalonych dawek medycznego dwutlenku węgla w skórę lub pod nią. Gaz ten dozowany jest z bezpiecznej butli podłączonej do urządzenia Carboxytherapy Medika.

Ponieważ dwutlenek węgla ma zdolność rozszerzania naczyń krwionośnych, poprawie ulega ukrwienie skóry. Ponadto gaz ten zakwasza środowisko, co wywołuje tzw. efekt Bohra, polegający na tym, że krwinki czerwone chętnie oddają tlen do komórek i przyjmują dwutlenek węgla. Dzięki temu komórki stają się lepiej dotlenione, a skóra nabiera zdrowego, promiennego wyglądu.

Dwutlenek węgla stymuluje także proces neowaskularyzacji, czyli tworzenie nowych naczyń krwionośnych. Im więcej naczyń, tym, oczywiście, lepsze ukrwienie, co przekłada się na lepsze dotlenienie i odżywienie skóry.