Arosha to zabieg z użyciem bandaży – tak miękkich i skutecznych, że kto raz skorzystał z relaksującego modelowania ciała tą metodą, od razu rezerwuje w Balance Time termin kolejnego zabiegu. Nas to nie dziwi, gdyż korzyści z bandażowania Arosha jest więcej niż tylko zauważalne już po pierwszym zabiegu wymodelowanie sylwetki czy redukcja cellulitu.

Stosowane w naszym centrum kosmetologii profesjonalnej wysmuklanie przez owijanie to mnóstwo relaksu i frajdy dla zmysłów. Klienci Balance Time, którzy mieli już okazję korzystać z tych zabiegów, potwierdzają, że gdyby którekolwiek bandażowanie miało zasługiwać na miano lidera w sprawianiu przyjemności, to tylko Arosha.

Jak wygląda zabieg Arosha?

Zabieg rozpoczyna się od bardzo przyjemnego szczotkowania ciała, które de facto jest peelingiem na sucho z użyciem szczotki z włosiem z włókien meksykańskiej agawy. Naturalne włókna roślinne delikatnie, lecz bardzo skutecznie pobudzają krążenie krwi i limfy oraz oczyszczają powierzchnię ciała z obumarłych) komórek naskórka. Kolejny etap to nałożenie na skórę składników aktywnych zamkniętych w niewielkiej ampułce i owinięcie ciała miękkimi, elastycznymi bandażami. Teraz klientowi przez 30 minut pozostaje tylko wygodnie leżeć i relaksować się. Lub poddać się w tym samym czasie zabiegom na twarz czy dłonie – przeczytacie o tym nieco niżej.

Po półgodzinnym leniuchowaniu w miękkim kokonie, bandaże są odwijane, a na skórę nanoszony jest balsam. Po wchłonięciu się kosmetyku zabieg się kończy, a klient może zacząć cieszyć się jędrniejszą, gładszą i świetnie nawilżoną skórą oraz zauważalnie wymodelowanym ciałem.

Jeśli szybko zatęskni się za zmysłowym peelingiem na sucho i bandażami, można poddać się kolejnemu zabiegowi Arosha już za kilka dni. Najlepsze efekty osiąga się bowiem, korzystając z serii 8 zabiegów wykonywanych 2 razy w tygodniu.

Redukcja cellulitu bandażem

Wprawdzie Arosha to zabieg uniwersalny – bo dla każdego – ale jednocześnie jest to procedura silnie indywidualizowana. Kosmetyki, które nakładane są na skórę, dobierane są bowiem w zależności od jej potrzeb.

W Balance Time pracujemy głównie na dwóch systemach Arosha:

  • OEDEMACEL KIT – stosowany do walki z cellulitem obrzękowym przez redukcję rozszerzenia naczyń krwionośnych oraz międzykomórkowego gromadzenia płynów.
  • ADIPOCEL KIT – dla klientów zmagających się z cellulitem włóknistym i na dodatek w stadium zaawansowanym. Wymierzony w likwidację adipocytów (komórek tłuszczowych) i deformacji włókien kolagenowych.

W obu systemach zadaniem bandaży jest rozpuszczanie złogów tłuszczowych, redukcja cellulitu oraz drenaż tkanki i poprawa jej witalności. Z kolei ampułki działają poprzez usprawnienie drenażu i lipolizy.

Sekret mocy szczotkującego peelingu na sucho

Szczotki są jednorazowe – każdy klient otrzymuje przy zakupie serii zabiegów nową. Natomiast po skończonej serii, czyli po 8 zabiegach może (a nawet powinien) zabrać swoją szczotkę ze sobą, aby już w domu oddawać się samodzielnie przyjemności wykonywania peelingu na sucho – nawet codziennie.

Podczas szczotkowania ciała (będącego peelingiem na sucho), którym rozpoczynamy zabieg Arosha w gabinecie Balance Time, kosmetolog wykonuje zawsze ruch od stóp i kieruje się stopniowo ku wyższym partiom ciała, kończąc w okolicy lędźwiowej kręgosłupa. Szczotkowane są zatem po kolejno: podudzia, uda i pośladki. W zależności zastosowanych technik szczotkowania można osiągnąć kilka różnych rezultatów:

  • pobudzenie krążenia limfatycznego i sprawniejsze usuwanie toksyn dzięki ruchom wolnym i delikatnym;
  • tonizowanie ciała i nasycenie tkanek energią wskutek ruchów szybkich i krótkich;
  • rozluźnienie mięśni i usunięcie ich zmęczenia po serii gestów wolnych ale mocniejszych, przebiegających wzdłuż mięśni.

Kilka minut szczotkowania ciała potrafi zdziałać cuda – kto korzystał, ten wie :-).

Zarówno lepsze krążenie, jak i ciało pozbawione martwej zrogowaciałej warstwy naskórka będą sprzyjać wchłanianiu biologicznie aktywnych składników nakładanych na skórę przed owinięciem w bandaże Arosha i po zakończeniu zabiegu oraz znajdujących się w samych bandażach.

Tajemnice modelowania ciała bandażami Arosha

Niezwykła skuteczność bandaży Arosha wynika z ich struktury i właściwości biologicznie aktywnych kosmetyków, którymi są nasączone. Wyobraźcie sobie bowiem długą wstęgę miękkiej, elastycznej tkaniny, której każdy centymetr kwadratowy nasączony jest naturalnymi składnikami wspomagającymi modelowanie ciała i redukcję cellulitu. Dzięki temu bandaż Arosha działa na całej swojej długości. Elastyczność dzianiny umożliwia idealne dopasowanie bandaża do ciała, bez ucisku – dlatego z zabiegu mogą korzystać również osoby mające problem z żylakami. Takie rozwiązanie gwarantuje, że bandaż nie hamuje przepływu krwi, ale poprzez ścisłe owinięcie nim ciała ułatwia modelowanie sylwetki i przenikanie składników aktywnych w głąb skóry.

Arosha a inne zabiegi

Stosowanie bandaży Arosha nie tylko nie wyklucza wykonywania innych zabiegów, ale wręcz zachęca do tego, aby podarować sobie jeszcze więcej przyjemności i korzyści. Kiedy bowiem klient relaksuje się przez ok. 30 min, leżąc owinięty bandażami, może w tym czasie skorzystać np. z zabiegu na twarz. W Balance Time oferta tych procedur jest tak urozmaicona, że podczas każdego bandażowania Arosha można skusić się na inny zabieg, np. masaż, maseczkę, a nawet np. karboksyterapię czy endermologię na twarz. To świetne rozwiązanie na działanie 2 w 1, z którego klienci Balance Time nadzwyczaj chętnie korzystają – szczególnie osoby bardzo zabiegane lub nastawione na kompleksowe upiększenie całego siebie: od stóp aż po twarz.

I teraz niespodzianka: Arosha można łączyć nie tylko z zabiegami na twarz, ale również z innymi procedurami na ciało; nie ma bowiem tutaj przeciwwskazań. Dlatego klient, który korzysta z modelowania ciała i redukcji cellulitu podczas owijania bandażami Arosha, może też poddawać się równolegle innym zabiegom na ciało z oferty Balance Time. W ten sposób może wzmocnić działanie antycellulitowe i modelujące sylwetkę uzyskane dzięki bandażom Arosha czy osiągnąć dodatkowo efekt liftingu lub ujędrnienia skóry.

Arosha w pielęgnacji domowej

Klienci Balance Time mogą kontynuować pielęgnację z wykorzystaniem produktów marki Arosha w domu. Poza szczotką, którą dostają po zakończonej serii zabiegów, mogą zaopatrzyć się w gabinecie w balsamy o działaniu antycellulitowym i drenującym.